ترفندهای مخفی در فوتوشاپ برای بهبود سرعت کار شما

زمان تقریبی مطالعه: ۴ دقیقه

فتوشاپ یکی از آن برنامه های کاربردی با مجموعه ای وسیع از ابزارها و تنظیمات است که می توانید هر روز چیزی جدید یاد بگیرید. این آموزش توسط تیم تحریریه عکاسی صنعتی رادیان ممکن است به شما در این هدف کمک کند، زیرا حاوی بیش از دوازده ترفند فوتوشاپ است که می تواند آموزش دهد که چگونه عکس های خود را سریعتر ویرایش کنید.

اندازه قلم مو خود را با این میانبر سریعا تغییر دهید. نگه داشتن Alt + کنترل + کلیک کنید و کشیدن نشانگر موس. اگر به سمت چپ بکشید، اندازه قلم مو را کوچکتر می کند، در حالی که کشیدن به سمت راست آن را بزرگتر می کند. برای تنظیم سختی براش خود نیز آن را بالا بکشید تا آن را نرم تر کند یا پایین بکشید تا سخت تر شود. در حالی که کلیدهای براکت ([ ]) برای تغییر اندازه قلم به طور گسترده ای استفاده می شود، این روش ممکن است ترفند فوتوشاپ مورد علاقه جدید شما را تبدیل شود.

یک لایه جدید با یک میانبر صفحه کلید ایجاد کنید. برای انجام این کار، Command / Control + Alt + Shift + N را فشار دهید.

با فشار دادن ۱-۱۰، Opacity یک لایه یا ابزار را کاهش دهید. به جای کلیک کردن بر روی لغزنده ها برای تنظیم کدورت یک لایه، به سادگی لایه خود را انتخاب کنید و اعداد را روی صفحه کلید خود فشار دهید تا سریع شفافیت را تغییر دهید. فشار دادن ۱ به شما کدورت ۱۰٪ را می دهد، ۶ شما ۶۰٪ را می دهد و ۰ آن را به ۱۰۰٪ بازنشانی می کند. این میانبر همچنین opacity چندین ابزار را، مانند opacity ابزار براش، یا قرار گرفتن در معرض ابزار دوج را تغییر می دهد. این به خاطر داشته باشید که اگر بدانید چرا کدورت لایه تغییر نمی کند، به عنوان ابزار که در آن هستید، ممکن است چیزی باشد که به جای آن تنظیم شده است.

رنگها را به سرعت تعویض یا تنظیم مجدد کنید. اگر میخواهید رنگهایتان را به صورت سیاه و سفید بازنشانی کنید، کلید D را روی صفحه کلید خود فشار دهید تا رنگ پیش زمینه سیاه رنگ سیاه و سفید شود و رنگ پسزمینه سفید شود. برای تکان دادن سریع بین این دو یا هر رنگ، کلید X را فشار دهید.

نحوه Dodge & Burn سالم: اگر شما مایل به استفاده از ابزار داج و برن در فتوشاپ هستید، باید روی یک لایه خالی کار کنید. برای انجام این کار، از میانبر Command / Control + Shift + N استفاده کنید تا یک لایه جدید ایجاد کنید، حالت ترکیبی را به Soft Light یا Overlay تغییر دهید، و سپس جعبه را پر کنید با رنگ نرمال Soft-Light / Overlay-neutral (50٪ خاکستری ) در حال حاضر چیزی که فیزیکی است برای برسیدن چهره است، شما می توانید از ابزار طفره رفتن و سوزاندن استفاده کنید.

برای مطالعه بیشتر درباره داج و برن این مطلب را پیشنهاد میکنیم:

آموزش جامع تکنیک Dodge & Burn


به سرعت در ابزار بچرخید. در حالی که ممکن است متوجه شوید که میانبر ابزار Brush B است و ابزار Shaving Brush J هستند، ممکن است بدانید که با استفاده از Shift + میانبر مناسب، مانند Shift + B برای برس، می توانید سرعت آن را بین این ابزار ها چابک کنید.

با استفاده از دکمه SPACE به راحتی عکس را تکان دهید. این ترفند فوتوشاپ باعث می شود که مقیاس بندی انتخاب بسیار ساده تر انجام شود، نه به طور مکرر کلیک و حدس زدن چگونگی ایجاد شکل خود را برای انتخاب خاص. به خاطر داشته باشید که این کار تنها زمانی انجام می شود که شما مکان نما خود را نگه دارید و انتخاب خود را ایجاد کنید، نه بعد از آن ساخته شده است.

ایجاد Preset تنظیمات لایه. اگر خودتان را با استفاده از تنظیمات مشابه در شیوه خاصی پیدا کنید یا یک لایه تنظیمات ایجاد کرده و مایل به اعمال آن به چندین تصویر از یک مجموعه باشید، می توانید با ایجاد یک پیش تنظیم آن را انجام دهید. هنگامی که تنظیمات مورد نظر خود را انجام داده اید، بر روی ۴ خط در گوشه بالا سمت راست کادر محاوره کلیک کنید و «Save Preset» را انتخاب کنید. پس از ذخیره آن، می توانید به فایل دیگری بروید، یک لایه تنظیمات ایجاد کنید و سپس به جای انتخاب ذخیره پیش تنظیم، روی “Load Preset” کلیک کنید.

ویرایش با دو پنجره این فوق العاده مفید است در حالی که رتوش پوست و یا دیگر مناطق بسیار محتاطانه است، به عنوان آن اجازه می دهد تا شما یک دید در زوم و یکی که بزرگ شده است، بنابراین شما می توانید کار خود را در دو دیدگاه مختلف را بررسی کنید. برای انجام این کار، به Window> Arrange> New Window برای <yourfilename.extension> بروید. پس از انجام این کار، به Window> Arrange> 2-up Vertical بروید. حالا شما می توانید سطح زوم مورد نظر خود را تنظیم کنید و به عنوان مورد نیاز روتوش کنید.

لایه ها را به صورت غیر مخرب ادغام کنید. اگر همه شما با پردازش پست خود تنظیم شده و مایل به ایجاد یک کپی صاف از سند خود بدون از بین بردن تمام لایه های دیگر، Shift + کلیک بر روی تمام لایه های خود را. سپس Command / Control + Alt + Shift + E را فشار دهید. این به شما یک لایه ادغام شده و یکپارچه در بالای لایه خود اضافه می کند.

در حالی که حفظ هر میانبر موجود در فتوشاپ می تواند یک چالش برایتان باشد، انجام آنها، بدون شک، سرعت روال کار شما را افزایش می دهد.

 

[تعداد: 0   میانگین:  0/5]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.