مقایسه Page Authority و Domain Authority

زمان تقریبی مطالعه: ۳ دقیقه

مقایسه Page Authority و Domain Authority

چندین معیار اعتبار وجود دارد، هر دو مستقیم و غیر مستقیم، ایجاد شده توسط وبسایت  Moz هستند. دو مورد از این معیارها قابل توجه و به طور گسترده ای استفاده می شود که عبارتند از PA و DA. اگر شما اینجا هستید تا معنی اتوریتی صفحه را بدانید، پس شما باید تفاوت بین اعتبار دامنه و اعتبار صفحه را نیز بدانید. لذا به طور ساده به مقایسه Page Authority و Domain Authority میپردازیم. در حالی که اعتبار صفحه به شما یک رتبه بندی تخمین زده شده و نسبی از قدرت و اعتبارِ فقط یک صفحه می دهد، اعتبار دامنه تخمینی از اعتبار و رتبه بندی قدرت کل دامنه و یا زیر دامنه های آن را به شما نشان می دهد.

شما می توانید DA یا PA را با کمک این کنترل کننده سایت برای هر دامنه یا صفحه ای بررسی کنید..

http://smallseotools.com/page-authority-checker

 مقدار اعتبار صفحه و دامنه، بیشتر بر پایه تعداد و کیفیت لینک های ورودی به سایت ها(مشابه پیج رنک گوگل) محاسبه می شود و عمر دامنه یا صفحه، میزان signal هایی که از شبکه های اجتماعی دریافت کرده است و چند فاکتور دیگر، که کسی از نحوه محاسبه دقیق آن باخبر نیست، محاسبه می شود. اما سعی شده عددی ارائه دهند، که با الگوریتم های گوگل و سایر موتور های جستجو، نزدیکی بیشتری داشته باشد.

Page Authority چیست ؟

Page Authority یا PA یا اتوریتی صفحه یا اعتبار صفحه مهمترین دغدغه کارشناسان SEO است. اغلب مسائل سئو از قبیل ایجاد محتوا و ساختن لینک ها تنها با هدف ارتقاء اعتبار صفحه یا همان Page Authority انجام می شود. با این حال، اتوریتی تنها نمی تواند دیدان لینک شما در صفحات جستجو را تضمین کند. ارتباط متقابلی نیز با پرس و جو مورد نیاز است، اما اتوریتی یا PA بدون شک یک شاخص قوی عملکرد کلی SEO است..

 

Page Authority چیست

چه مقداری برای اعتبار صفحه و دامنه مناسب است؟

عدد بالای ۷۰ بسیار بالا و ایده آل است! کمتر سایتی در ایران چنین است!

عدد ۶۰ و بالاتر بسیار بسیار عدد مناسبی است.

عدد ۵۰ و بالاتر نشان از قدرتمند بودن یک سایت یا صفحه است.

عدد ۴۰ تا ۵۰ عدد مناسبی است و بسیاری از سایت های معتبر بین ۴۰ تا ۵۰ هستند.

عدد ۳۰ عدد پایینی نیست ولی آنچنان هم، نشان از قوی بودن سایت نیست.

عدد ۲۰ برای سایت های تازه تاسیس، ممکن است عدد مناسبی باشد و کمتر از آن،عدد پایینی است.

 

راه های افزایش پیج اتوریتی یا Page Authority چیست؟

آیا شما از قدرت کم صفحه های خود ناراضی هستید و به دنبال چگونگی افزایش پیج اتوریتی هستید؟ پس شما به جای درستی آمده اید. بیایید نگاهی به برخی از راه هایی که می توانید قدرت و اعتبار صفحه خود را افزایش دهید بیاندازیم:

۱٫ اول از همه، یک صفحه در دامنه ای ایجاد کنید که دارای اعتبار عالی است.

۲٫ اطمینان حاصل کنید که محتوای یک صفحه، کاملا مرتبط و دقیق و سرقت ادبی رایگان است. به عبارتی برای کاربران محتوا تولید کنید نه موتور جستجو.

۳٫ اطمینان حاصل کنید که صفحه شما به طور کامل سئو بهینه و کاربردی است.

۴٫ لینک سازی داخلی در صفحه باید رعایت شود.

۵٫ تا میتوانید لینک با کیفیت خارجی برای صفحه خود بیابید. چه در مطالب مرتبط و چه صرفا به عنوان یک دامنه ی پر اعتبار (باید به صفحه داده شده خود اشاره کنید).

۶٫ سئو خارجی و داخلی صفحه را فراموش نکنید.

۷٫ و فراموش نکنید که هر لینک بدی که ممکن است به وب سایت شما اشاره دارد را حذف کنید.

توضیحات بیشتر درباره سئو خارجی و داخلی را اینجا بخوانید.

 

در نهایت پس از مقایسه Page Authority و Domain Authority ذکر این نکته مفید است که در کل این دو فاکتور، چیزی نیستند که بخواهید حساب کاملی روی آنها باز کنید. تمام فاکتور های سئو، حتی فاکتور های رسمی مثل پیج رنک که توسط خود گوگل ارائه می شود، قابل تکیه نیستند. همه فاکتور های سئو همیشه در کنار هم، می توانند مفید باشند، نه به صورت تکی.

[تعداد: 1   میانگین:  5/5]