۳ نکته مهم در سئو ۲۰۱۷

زمان تقریبی مطالعه: ۲ دقیقه

طبق مشروحات و مستندات سئو ۲۰۱۷ گوگل تعداد زیادی تایید کننده محتوا در کارکنان خود میبیند. گوگل امسال فایلی به نام دستورالعمل عمومی سئو ۲۰۱۷ منتشر کرده که میتوانید از اینجا آنرا مشاهده کنید. نکته حائز اهمیت که از خواندن آن میفهمید این است که نیازی نیست تعداد زیادی مقاله در سایت شما وجود داشته باشد! در این مقاله معیارهای یک مطلب خوب به صورت کامل شرح داده شده است.

در این مطلب برای اینکه در وقت شما صرفه جویی کنیم من مختصری از مهمترین محتوای این فایل را مینویسم.

 

۱#: گوگل محتوای جامع را دوست دارد

گوگل مقاله ای میخواهد که به طور کامل سوالات بیننده را جواب بدهد.

به همین دلیل است که در مستند راهنما آمده است: “مقدار کم رضایت بخشی از محتوای اصلی صفحه، یک دلیل کافی برای دادن یک صفحه یک امتیاز کیفی پایین است.

خب چطور مطالب جامع بنویسیم؟

مطالبی بلند، با محتوای عمیق که ۱۰۰% بحث شما را در بگید بنویسید و آنرا به بخش های مختلف زیاد در پست های مختلف تقسیم نکنید!

 

۲#: گوگل کلمه کلیدی چاشنی را نمی پسندد

البته مطلب سورپرایز کننده ای نیست.

اما چیزی که شاید شما را متعجب کند این است که کلمه کلیدی چاشنی که به معنی تمرکز روی دو یا چند کلمه کلیدی در مطلب شما به ضرر شما خواهد شد.

به عبارت دیگر اگر مقاله شما بسیار جامع و با کیفیت هم که باشد، در صورت استفاده از کلمه کلیدی چاشنی، ارزش آن کم می شود و شما در اصل همان کلمه کلیدی اصلی را هم در وضعیت ریسک قرار میدهید.

البته خوشبختانه شما میتوانید به گوگل حالی کنید که مطلب شما واقعا درباره چیست. پس رویکرد متفاوتی داشته باشید و درباره سئو کلاه سفید بیشتر وقت بگذارید.

 

۳#: گوگل از Clickbait ها اشباع شده است

گوگل به کلیکبیت ها تیترهای اغراق آمیز می گوید.

گوگل معتقد است که خواننده مطالب این سایت ها را به امید فهمیدن و یادگیری آن مطلب را میخواند، اما نهایتا با مطلبی مواجه میشود که توقعش را برطرف نمیکند.

بله clickbait ها در کوتاه مدت شاید جواب بدهند، اما وقتی گوگل حیله آنها را بفهمد آنها را از سیکل خارج میکند.

جالب اینجاست که شما نیازی به این تیترهای کلیکبیت برای کلیکهای بیشتر ندارید. در این ویدئو شما یاد میگیرید چطور با استراتژی CTR تیتر و محتوای خود را انتخاب کنید.

clickbait چیست ؟ اینجا درباره آن بیشتر بخوانید..

 

نتیجه گیری

جالب بود؟ جالب تر آن چیزی است که گوگل در مستندات به آن مستقیم اشاره نمیکند!

مثلا گوگل در مستند راهنمای سئو ۲۰۱۷ خود هرگز اشاره ای نکرده که “باید حداقل n صفحه داشته باشید” و یا “به طور مرتب مقالات سایت خود را به روز نمایید”

دلیلش این است که اینها برای گوگل چیزهای مهم نیست.

به جای پمپاژ تعداد زیادی از مقالات، توصیه میکنم با تمرکز بر ۳ دستورالعمل سئو ۲۰۱۷ که با شما به اشتراک گذاشته ام پیش بروید.

 

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]