گذری بر عکاسی با معرفی عکاس خلاق Melvin Sokolsky

زمان تقریبی مطالعه: ۲ دقیقه

ملوین سوکولسکی عکاس آمریکایی متولد ۱۹۳۳ در نیویورک است. او هیچ تعلیمات عکاسی ندیده و در سن ۱۰ سالگی پدر ملوین یک دوربین جعبه ای برای او خرید و ملوین از آن زمان عکاسی را شروع کرد.

او که یکی از عکاسان به نام حوزه‌ی مد و تبلیغات است و شاید بیش از هر چیز شهرت خود را از پروژه‌ی «حباب» گرفته که آن را برای مجموعه‌ی بهار هارپرز بازار در سال ۱۹۶۳ خلق کرد.

این مجموعه از یکی کارهای هیرونیموس بوش (باغ لذت‌های زمینی) الهام گرفته شده بود. سوکولسکی در مورد ایده‌ی خود و شکی که در توانایی‌اش در به اجرا در آوردن آن داشت می‌گوید:

«با آگاهی به اینکه در بیشتر اوقات در ذهنم گرفتار بودم و با توجه به میل شدید به سرزنش خود که هر روز در من بیشتر و بیشتر می‌شد به کلیت کار و تواناییم در به اجرا در آوردن آن شک کردم. احساس میکردم که نمی‌توانم چیزی که میبینم را روی فیلم تصویر کنم.»
در نهایت پس از انجام تست شات‌های اولیه امکان شروع کار فراهم شد و سوکولسکی برای آغاز پروژه به پاریس پرواز کرد. در پاریس حباب شیشه در ارتفاع چند فوتی از سطح زمین معلق می‌شد و مدل محبوب سوکولسکی -Simone d’Aillencourt-در آن قرار می‌گرفت. البته معلق شدن حباب به این سادگی نبود و آزمایش‌های فراوانی برای یافتن بهترین موقعیت و شکل اجرای پروژه انجام شدند تا در نهایت موقعیت مناسب به دست آمد. با توجه به غیرعادی بودن کار، اقدامات احتیاطی فراوانی برای پروژه در نظر گرفته شده بود، از جمله اطمینان یافتن از امکان تنفس و سهولت وارد و خارج شدن از حباب و غیره.
این مجموعه برای سوکولسکی نوعی ماجراجویی به حساب می‌آمد و در نهایت با وجود غیرمعمول بودنش پیروزمندانه به نتیجه‌ی مطلوب رسید و نه تنها اعتبار او را در جهان عکاسی افزایش داد بلکه روزنه‌های جدیدی از خلاقیت و امکان در ذهن عکاسان حوزه‌ی مد و غیرمد ایجاد کرد.

[تعداد: 0   میانگین:  0/5]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.